ساخت وبلاگ تایپیست - طراحی وب سایت - کامپیوتر کمک jazebeha.com دانلود فیلم ایرانی نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
مراسم کریسمس در اسپانیا قسمت 3

saheleaftab1

مراسم کریسمس در اسپانیا قسمت 3


مراسم
کریسمس در اسپانیا

در آغاز زمستان و در کوتاه ترین روز سال مراسمی شبیه به چهارشنبه سوری ما در این کشور به نام برگزار Hogueras می شود که خانواده ها دور آتش جمع می شوند و با خوردن نوشیدنی و شیرینی های مختلف و به بهانه دوری از بیماری و رنج از روی آتش می پرند . این مراسم را در گرانادا و خائن بیشتر برگزار می کنند ولی در سایر شهر های اسپانیا هم این مراسم تبعیت می شود و واقعا الهامی از چهارشنبه سوری قدیم در ایران است .

بازارچه های فصلی کریسمس را در همه جا می توان مشاهده کرد . بازارچه هایی که مخصوص این ایام بوده و فعالیت اصلی آنها فروش شیرینی و شکلات و آبنبات های مخصوص کریسمس و هدایای مخصوص این روز برای کودکان می باشد . این بازارچه ها را در همه نقاط دنیا که کریسمس را جشن می گیرند به شکل های مختلف می توانید ببینید .

اما به غیر از کیک حلقویRoscón de Reyes Ú©Ù‡ قبلا در مورد آن گفته شد شیرینی ها Ùˆ غذاهای سنتی Ú©Ù‡ در این ایام در اسپانیا به وفور دیده Ù…ÛŒ شود را نمی توان نادیده گرفت . از شیرینی های بسیار خوشمزه Ùˆ عالی سنتی اسپانیا Ú©Ù‡ در کریسمس هم بسیار زیاد پیدا Ù…ÛŒ شود Ù…ÛŒ توان به شیرینی Turrón اشاره نمود . این شیرینی مثل نوقا Ù…ÛŒ باشد Ú©Ù‡ با سفیده تخم مرغ ØŒ شکر ØŒ عسل ØŒ بادام بو داده Ùˆ انواع مغز خشکبار تهیه Ù…ÛŒ شود Ùˆ طعمی بی نظیر دارد . البته جدیدا این شیرینی را با کاکائو Ùˆ قهوه Ùˆ مارزیپان هم تزئین Ù…ÛŒ کنند Ùˆ یا به غیر از Ø´Ú©Ù„ مستطیلی به روش های دیگری هم برش Ùˆ عرض Ù…ÛŒ کنند Ú©Ù‡ تجربه انواع جدید آن هم لذت بخش است .

هر چند در هر شهر و روستا و محل اسپانیا و با توجه به عقیده و مذهب و سنت آنها غذاهای سنتی متفاوتی طبخ می شود ولی پایه اصلی همه این غذاها ، غذاهای دریایی مختلف است . دوازده انگور از سنت های رایج اسپانیا در خوردن است که در شب سال نو اتفاق می افتد و به نشانه 12 ضربه زنگ ساعت خورده می شود .این خرافه در برخی از افراد به شکل عجیبی رشد کرده و تا این کار را انجام ندهند برای خودشان سال خوبی را متصور نیستند . به همین دلیل هسته و پوسته انگو را جدا می کنند تا در این کار موفق شوند .

برای مطالعه ادامه مطلب سایت گردشگری سیاحتگران ساحل آفتاب مراجعه فرمایید و همچنین برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصین ساحل آفتاب تماس بگیرید .

travel.sahelaftab.com

02188656892

+ نوشته شده در يکشنبه 19 آذر 1396ساعت 17:59 توسط saheleaftab1 | | تعداد بازدید : 33